Версия для печати
Размер шрифта
+
Фото
Печать

Гродненщина. Наши победы

28.11.2016

ГОСНАГРАДЫ ЭКОНОМИКА ОБРАЗОВАНИЕ КУЛЬТУРА ОБРАЗОВАНИЕ
Премия
им.А.И. Дубко
КУЛЬТУРА
Премия
им.А.И. Дубко
СПОРТ МЕДИЦИНА

2018 год


 
       
"Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь" – Асосаву Сяргею Барысавічу, генеральнаму дырэктару ААТ "Мастоўдрэў"
           

 
 
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Хэлскі Валерый Уладзіміравіч, старшыня камітэта па сельскай гаспадарцы і харчаванні Гродзенскага аблвыканкама
   Медаль Францыска Скарыны
Буйко Аліна Іосіфаўна, выкладчык тэатральных дысцыплін Гродзенскага дзяржаўнага каледжа мастацтваў;

   Медаль Францыска Скарыны
Валковіч Наталля Аляксандраўна, дырэктар гуманітарнага каледжа УА “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы"
  "Заслужаны работнік сацыяльнай абароны Рэспублікі Беларусь" – Стацэвіч Ядвізе Антонаўне, дырэктару дзяржаўнай установы сацыяльнага абслугоўвання "Лідскі псіханеўралагічны дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў"
   
     
Медаль "За працоўныя заслугі"
Ненартовіч Вітольд Антонавіч, шклавар ААТ "Завод "Оптык"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Петрушкевіч Віктар Іванавіч, старшыня вучэбна-вопытнага СВК "Путрышкі" Гродзенскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Савіцкі Пётр Мікалаевіч, токар механічнага цэха №3 ААТ "Кіруючая кампанія холдынга "Лідсельмаш"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Сурконт Юзэф Станіслававіч, дырэктар КСУП "Эліт-Агра Больцінікі" Воранаўскага раёна

 
 
   
Медаль "За працоўныя заслугі"
Бардзін Аляксандр Равакатавіч, загадчык кафедры спартыўных гульняў Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Янкі Купалы
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Гейштоўт Богдан Вацлававіч, дырэктар даччынага прадпрыемства "Мінойтаўскі рамонтны завод" Гродзенскага ўнітарнага прадпрыемства "Аблсельгастэхніка" Лідскага раёна
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кашцялян Пётр Збігневіч, генеральны дырэктар рэспубліканскага ўнітарнага сельскагаспадарчага прадпрыемства па племянной справе "Гродзенскае племпрадпрыемства"
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кеўра Галіна Янаўна, майстар цэха сухіх малочных прадуктаў ААТ "Лідскі малочна-кансервавы камбінат"
       
 
 Медаль Францыска Скарыны
Праўко Мікалай Мікалаевіч, дырэктар камунальнага прадпрыемства “Гальшаны”
  Орден «За службу Родине» ІІІ степени
Молостов Константин Геннадьевич - начальник Гродненской пограничной группы 
  Медаль "За выратаванае жыццё" -
Гружэўскі Леанард Іванавіч, ваенны камісар Смаргонскага раёна, падпалкоўнік.
  Медаль "За працоўныя заслугі" -
Аляксееў Аляксандр Анатольевіч, начальнік вытворчага ўчастка №3 СВК "Азёры Гродзенскага раёна"

 
 
 
 Медаль "За працоўныя заслугі"
Макавец Іван Міхайлавіч, загадчык малочнатаварнай фермы “Сухінічы” філіяла “Дубна” ААТ “Агракамбініт “Скідзельскі”
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Шумель Валерый Віктаравіч, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва им. И.П. Сенько
  Медаль Францыска Скарыны
Банадарэнка Андрэй Васільевіч, протаіерэй Свята-Пакроўскага кафедральнага сабора г. Гродна Гродзенскай епархіі Беларускай праваслаўнай цэрквы, мастацкага кіраўніка хору духавенства Гродзенскай епархіі
   Медаль Францыска Скарыны
Галавач Уладзімір Арсенцьевіч, старшыня сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва “Свіцязянка-2003”
     
 
Аб’яўлена падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Чуянаў Анатолій Пракопавіч, начальнік філіяла ААТ “Белаграпрамбанк” – Гродзенскае абласное ўпраўленне
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Акулевіч Сярегей Іванавіч, намеснік дырэктара па камерцыйных пытаннях ААТ “Слоніммэбля”

   Медаль "За працоўныя заслугі"
Карытцо Уладзімір Уладзіміравіч, галоўны заатэхнік раённага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства “Алекшыцы”
   Медаль "За працоўныя заслугі"
Кучур Міхаіл Антонавіч, кіраўнік сельскагаспадарчага аддзялення №3 “Высілішкі” ААТ “Васілішкі”
 
 
 
Аб’яўлена падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Лінкевіч Барыс Яўгеньевіч, кіраўнік сялянскай (фермерскай) гаспадаркі “Спадчына – плюс”, Свіслацкі раён

  «Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь»
Рабцэвіч Яўген Сяргеевіч , начальнік каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Мастоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне МНС Рэспублікі Беларусь», старшаму лейтэнанту ўнутранай службы
  Медаль "За працоўныя заслугі"
Кулісевіч Антон Станіслававіч , старшыня Бераставіцкага райвыканкама
Патоніч Таццяна Аляксееўна, сартавальнік матэрыялаў і вырабаў з драўніны фанернага цэха адкрытага акцыянернага таварыства «Мастоўдрэў»
  Аб’яўлена падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Яцкевіч Кацярына Сяргееўна, асістэнт 1-й кафедры ўнутраных хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”

 
 
 
Ордэн Пашаны - Міхаіл Орда,
трактарыст-машыніст камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства "Місевічы" Воранаўскага раёна
  Аб’яўлена падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
Мыслівец Генрых Валяр’янавіч, кіраўнік сялянскай (фермерскай) гаспадаркі “Гарызонт” Мастоўскага раёна

  Медаль "За працоўныя заслугі"
Патоніч Таццяна Аляксееўна,сартавальніка матэрыялаў і вырабаў з драўніны фанернага цэха адкрытага акцыянернага таварыства «Мастоўдрэў»
  Медаль Францыска Скарыны
Зіматкін Сяргей Міхайлавіч, загадчык кафедры гісталогіі, цыталогіі і эмбрыялогіі ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт»

 
 
 
 Медаль "За працоўныя заслугі"
Казімір Дежиц - майстар бройлернае цэха філіяла "Скідзельская птушкафабрыка" ААТ "Агракамбінат" Скідзельскі " Гродзенскага раёна
   Медаль "За працоўныя заслугі"
Уладзімір Гукиш - кіроўца аўтамабіля ААТ "Граніт Агра" Дзятлаўскага раёна
   Медаль "За працоўныя заслугі"
Ганна Карповіч - свінавод СВК "Нягневічы" Навагрудскага раёна
   Медаль "За працоўныя заслугі"
Валерый Лобач - трактарыст-машыніст УСП "Новы Двор - Агра" Свіслацкага раёна
 
 
 
Медаль "За працоўныя заслугі"
Пётр Познанскі - трактарыст-машыніст КСУП "Гальшаны" Ашмянскага раёна
   Медаль "За працоўныя заслугі" 
Тэрэса Бенкевич - жывёлавод КСУП "Эксперыментальная база" Кастрычнік " Воранаўскага раёна
   Медаль "За працоўныя заслугі"
Віктар Берцевич - трактарыст-машыніст КСУП "Гіркi" Воранаўскага раёна
   Медаль "За працоўныя заслугі"
Генадзь Грыневіч - трактарыст-машыніст філіяла "Скідзельскі" ААТ "Агракамбінат" Скідзельскі " Гродзенскага раёна



2017 год

     
 Медаль за працоўныя заслугі
- Юрый Сяўко, начальнік інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Кастрычніцкім раёне г. Гродна
  Медаль за працоўныя заслугі
- Руслан Халікаў, складальнік цягнікоў аб’яднанай станцыі Гродна транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства “Баранавіцкае аддзяленне Беларускай чыгункі”
  Ганаровае званне “Заслужаны энергетык Рэспублікі Беларусь”
- Уладзімір Шацернік, генеральны дырэктар гродзенскага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнерга”
   
     
 Медаль за працоўныя заслугі - Васіль Казлянкоў, электрагазазваршчык Дзятлаўскага раёна газазабеспячэння філіяла "Слонімскае вытворчае ўпраўленне" вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства "Гроднааблгаз"   Медаль за працоўныя заслугі
- Казімір Карповіч, слесар па абслугоўванні і рамонце газавыкарыстоўваючага абсталявання філіяла "Ваўкавыскае вытворчае ўпраўленне" вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства "Гроднааблгаз"
  Медаль за працоўныя заслугі - Аляксандр Кісялеў, электраслесар па рамонце размеркавальных устройстваў Высакавольтнага раёна электрычных сетак “Гродзенскія электрычныя сеткі” гродзенскага рэспубліканскага прадпрыемства электраэнергетыкі “Гроднаэнерга”
  Медаль за працоўныя заслугі
- Тамара Стасевіч, першы намеснік начальніка інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Гродзенскай вобласці
   
 
Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
- Уладзімір Кулік, машыніст тралёвачнай (лесанарыхтоўчай) машыны дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Шчучынскі лясгас"
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
- Іван Русін, вадзіцель аўтамабіля на вывазцы лесу дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Дзятлаўскі лясгас"
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
- Валянцін Сліж, вальшчык лесу Парэцкага лясніцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Целяханскі лясгас"
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
- Ілля Танюкевіч, машыніст тралёвачнай (лесанарыхтоўчай) машыны дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Лідскі лясгас"
     
Медалём Францыска Скарыны - артыст камернага аркестра – вядучы майстар сцэны дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская капэла”Алег Іванавіч Целяпнёў   Ганаровае званне “Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь” прысвоена прафесару кафедры інфекцыйных хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт” Уладзіміру Максімавічу Цыркунову   Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
- Павел Афонін, машыніст тралёвачнай (лесанарыхтоўчай) машыны дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Астравецкі лясгас"
  Медаль "За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый"
- Сяргей Бардзюкоў, майстар на лесасеках лесапункта дзяржаўнай вопытнай лесагаспадарчай установы "Смаргонскі вопытны лясгас"
     
  Медалём “За працоўныя заслугі” – повар Лідскага філіяла Гродзенскага абласнога спажывецкага таварыства Ала Мікалаеўна Байко    Медалём “За працоўныя заслугі” – урач-хірург хірургічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя “Ашмянская цэнтральная раённая бальніца” Аляксандр Віктаравіч Белянкоў   Медалём “За працоўныя заслугі” – пекар-майстар Зельвенскага філіяла Гродзенскага абласнога спажывецкага таварыства Ганна Міхайлаўна Чарніцкая   Медалём Францыска Скарыны – артыст камернага аркестра – вядучы майстар сцэны дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская капэла” Таццяна Іванаўна Сухоцкая
       
 Ордэн Пашаны - Уладзімір Курыловіч, дырэктар Гродзенскага занальнага інстытута раслінаводства НАН Беларусі
  Ордэн  "За службу Радзіме" ІІІ ступені - камандзір 11-й асобнай гвардзейская механізаванай брыгады Заходняго аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўнік Пагуляйла Аляксандр   Медаль “За працоўныя заслугі”Машута - Аляксандр Мікалаевіч, вадзіцель аўтамабіля ААТ "Прынёманскі" Навагрудскага раёна    Ордэнам Пашаны ўзнагароджаны дырэктар ААТ “ГроднаЛіфт” Станіслаў Альбінавіч Рысік
     
 Медаль “За працоўныя заслугі” - дырэктар сярэдняй школы №38 г.Гродна Сяргей Кісялёў   Медаль “За працоўныя заслугі” - выхавальнік дашкольнай адукацыі гродзенскага яслей-сада №78 Таццяна Літвінчык   Медаль “За працоўныя заслугі” - аператар машыннага даення КСУП “Галынка” Зэльвенскага раёна Таццяна Грыгорык   Ордэн Пашаны - Іван Гавака, кіраўнік участка №1 СВК “Маяк-Заполле” Карэліцкага раёна
     
Медаль “За працоўныя заслугі” - трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці УСП “Саўгас “Вердамічы” Свіслацкага раёна Віктар Матыцкі   Медаль “За працоўныя заслугі” - кіраўнік аддзялення комплексу па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы РСУП “Алекшыцы” Бераставіцкага раёна Норберт Малецкі   Медаль “За працоўныя заслугі” - галоўны інжынер ААТ “Слонімскі мясакамбінат” Міхаіл Комар   Медаль “За працоўныя заслугі” жывёлавод СВК “Нягневічы” Навагрудскага раёна Яўгеній Камар
     
Медаль “За працоўныя заслугі” - дырэктар КСУП “Гудагай” Астравецкага раёна Эдуард Садоўскі   Медаль “За працоўныя заслугі” - трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці КСУП “Доцішкі” Воранаўскага раёна Альфрэд Радзевіч   Медаль “За працоўныя заслугі” - баец жывёлы мясатлушчавага цэха ААТ “Гродзенскі мясакамбінат” Іван Паўлоўскі   Медаль “За працоўныя заслугі” - трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці ААТ “Сянькоўшчына” Слонімскага раёна Сяргей Назаранка
     
Медаль “За працоўныя заслугі”  - начальнік малочна-таварнага комплексу “Галавічполе” ААТ “Васілішкі” Шчучынскага раёна Валерый Шэршань.   Медаль “За працоўныя заслугі” - брыгадзір вытворчай брыгады жывёлагадоўлі “Цэнтр” СВК “Свіслач” Гродзенскага раёна Уладзімір Шаўчэнка   Медаль “За працоўныя заслугі”- апаратчык пастэрызацыі маслацэха ААТ “Малочная кампанія “Навагрудскія Дары” Алена Траянчук   Медаль “За працоўныя заслугі” - галоўны ўрач Гродзенскай клінічнай бальніцы №4 Аляксандр Сураў
     
Медаль "За працоўныя заслугі"
Клімовіч Віктар Віктаравіч -
майстар участка даччынага БУП " Гродзенская спецыялізаваная перасоўная механізіраваная калона - 61"
  Медаль  "За працоўныя заслугі"
Журомская Галіна Сцяфанаўна -
дырэктар ААТ "Гроднажалезабетон"
  Медаль  "За працоўныя заслугі"
Захарчук Аляксандр Барысавіч -
галоўны архітэктар УПП "Інстытут Гроднаграмадзянпраект"
   Медаль  "За працоўныя заслугі"
Дудко Сяргей Мікалаевіч -
начальнік сантэхнічнага ўчастка ААТ "Гроднажылбуд"
       
  Медаль “За адзнаку ў воінскай службе”Бякрэнь Дзмітрый Лявонцьевіч – намеснік камандзіра па ідэалагічнай рабоце – начальнік аддзялення ідэалагічнай работы 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўнік   Медаль “За адзнаку ў воінскай службе”-Кільчэўскі Віталій Фрыдрыхавіч – намеснік камандзіра па ўзбраенні – начальнік тэхнічнай часці 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўнік.   Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый”
Банькоўскі Вячаслаў Анатольевіч – камандзір аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці №1 Гродзенскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы “Гродзенскае абласное ўпраўленне МНС РБ”, прапаршчык унутранай службы
  Медаль “За адзнаку ў воінскай службе” ўзнагароджаны Федарэнка Аляксандр Пятровіч – намеснік камандзіра 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўнік
     
 Медаль “За працоўныя заслугі”
Шайпак  Алег  Уладзіміравіч ,
муляр , брыгадзір  комплекснай брыгады будаўнічага ўпраўлення  №142 ААТ “Гроднапрамбуд”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Сцельмах  Леанід  Канстанцінавіч,
трактарыст  філіяла “Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне  №52” РУП “Гроднааўтадар”
  Ганаровае званне “Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь”
Шубаеву Жуматаю Маратавічу – ст.трэнер-выкладчык па вольнай барацьбе дзяржаўнай установы “Гродзенскі абласны комплексны цэнтр алімпійскага рэзерву” прысвоена
  Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый” -
Шчыглінскі Сяргей Віктаравіч – начальнік дзяжурнай аварыйна-выратавальнай часці №1 Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы адукацыі “Гродзенскае абласное ўпраўленне МНС РБ”, капітан унутранай службы адзначаны
     
Ганаровае званне “Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь”
Літвінёнак Святлана Васільеўна, артыст  драмы – вядучы майстар  сцэны  ДУК  “Гродзенскі абласны драматычны тэатр”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Мішонкава Надзея Аляксееўна, старшы выкладчык  кафедры рускай і беларускай моў УА “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Жучко Мікалай Іванавіч , галоўны спецыяліст  тэхнічнага аддзела  нстытута “IГроднаграмадзянпраект”
  Медаль “За працоўныя заслугі”
Бодак Алена Рыгораўна,  машыніст  крана вежавага ўпраўлення  механізацыі №220 ААТ “Гроднапрамбуд”
     
 Ордэн  Айчыны ІІІ ступені
Вагабаў  Абдулвагаб Ісакавіч, генеральны дырэктар  адкрытага акцыянернага таварыства  “Гроднапрамбуд”
   Ганаровае званне “Заслужаны работнік прамысловасці
  Рэспублікі Беларусь” 
Чарнышоў  Юрый Сцяпанавіч, генеральны дырэктар  ААТ “Гродзенская  тытунёвая фабрыка “Неман”
   Медаль Францыска Скарыны
Парамонава  Нэла Сяргееўна, загадчык  2-й кафедры дзіцячых хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”
   Медаль “За працоўныя заслугі”
Маркушэўскі Уладзімір Уладзіміравіч, дырэктар  ААТ “Слоніммэбля”

2016 год

    

    


    

28/01/2016
Медаль “За працоўныя заслугі”
Дубанос Віктар Пятровіч

вадзіцель аўтамабіля філіяла № 6 адкрытага акцыянернага таварыства “Белсувязьбуд”, г. Гродна

 


10/03/2016
Медаль “За працоўныя заслугі”
Мірановіч Ірына Чаславаўна

кіраўнік спраў адміністрацыі Кастрычніцкага раёна г. Гродна

 


10/03/2016
Ордэн Пашаны
Лісковіч Віктар Андрэевіч

намеснік старшыні Гродзенскага абласнога
выканаўчага камітэта

 


25/03/2016
Ганаровае званне “Заслужаны дзеяч навукі
Рэспублікі Беларусь”
Кірвель Часлаў Станіслававіч

загадчык кафедры філасофіі ўстановы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”

 


 


 


02/06/2016
Медаль “За працоўныя заслугі”
Рапейка Станіслаў Адамавіч

начальнік участка № 3 адкрытага акцыянернага таварыства “Гроднажылбуд”

 


24/06/2016
Медаль Францыска Скарыны
Нечухрын Аляксандр Мікалаевіч
 
дэкан факультэта гісторыі, камунікацыі і
турызму ўстановы адукацыі “Гродзенскі
дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”

 


24/06/2016
Ордэн Францыска Скарыны
Таранцей Віктар Пятровіч

загадчык кафедры педагогікі і сацыяльнай работы ўстановы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы

 


27/06/2016
Медаль “За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый”
Роўбуць Таццяна Іванаўна
дацэнт 1-й кафедры дзіцячых хвароб установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”

 


 


 


05/09/2016
Медаль “За працоўныя заслугі”
Кашцыц Алена Юльянаўна

загадчык акушэрскага аддзялення паталогіі цяжарных дзяржаўнай установы аховы здароўя «Лідская цэнтральная раённая бальніца»

 


05/09/2016
Званне «Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь»

Клачко Аляксандр Іванавіч
загадчык аддзялення анестэзіялогіі і рэанімацыі дзяржаўнай установы аховы здароўя «Гродзенская абласная дзіцячая клінічная бальніца»

 


05/09/2016
Медаль “За працоўныя заслугі”
Луканская Ірына Эдуардаўна

галоўны ўрач дзяржаўнай установы аховы здароўя «Дзіцячая паліклініка №1 г.Гродна»

 


КМедаль Франциска Скорины
Галина Закревская, артист Гродненского областного театра кукол, ведущий мастер сцены

 


 


 


Ордэн Пашаны
Песціс Вітольд Казіміравіч –

рэктар ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны
аграрны ўніверсітэт»

 


Ордэн Пашаны
Ціхан Іван Рыгоравіч -
спартсмен-інструктар нацыяальнай каманды Рэспублікі Беларусь па легкай атлетыцы Міністэрства спорту і турызму

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Ількевіч Юрый Федаравіч

машыніст тралёвачнай лесанарыхтоўчай
машыны Наваруцкага лясніцтва дзяржаўнай
лесагаспадарчай установы «Скідзельскі лясгас»

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Галавач Аляксей Аляксандравіч
ляснічы Зэльвенскага вопытна-вытворчага лясніцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай установы «Слонімскі лясгас»

 


 


 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Крывец Галiна Янаўна

аператар машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнiтарнага прадпрыемства
«Элiт-Агра Больцiнiкi», Воранаўскі раён

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Мелянцэвіч Святлана Аляксандраўна

намеснік начальніка інспекцыі – начальніка ўпраўлення кантролю за арганізацыямі інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Ленінскім раёне г. Гродна

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Мяцелiца Аляксандр Аляксандравіч
галоўны аграном сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Свiцязянка-2003», Карэліцкі раён

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Філiповiч Уладзiмір Сяргеевiч
галоўны iнжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Гродзенскi мясакамбiнат»

 


 


 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Шапель Юрый Вацлававiч
галоўны iнжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Малочны Мiр», г. Гродна

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Трыпуць Аляксандр Чэслававіч -
інструктар нацыянальнай каманды па інваспорту Республіканскага центру
алімпійскай падрыхтоўкі па паралямпійскім і дефлімпійскім відам спорту

 


Медаль “За працоўныя заслугі”
Ковальчук Светлана Ивановна
-
заместитель директора филиала «Завод Химволокно» по коммерческим вопросам ОАО «Гродно Азот»

 


Медаль Францыска Скарыны
Каляда Канстанцін Уладзіміравіч
загадчык кафедры раслінаводства ўстановы адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны аграрны ўніверсітэт»

 


 



 



Ганаровае званне «Заслужаны майстар спорту»
Саідаў Ібрагім -
інструктар нацыянальнай каманды па вольнай барацьбе Рэспубліканскага цэнтру алімпійскай падрыхтоўкі «Стайкі»

 


Ордэн «За службу Родине» III ступені
Шпарло Сяргей Генадзевіч -
начальнік Гродзенскага абласнога ўпраўлення МЧС



 



             

 
       



Вы можете найти эту страницу по следующему адресу:
http://region.grodno.by/ru/pobedy-ru/
© Гродненский облисполком, 2010-2016
Разработка БЕЛТА